Blog: Ako mám skladovať nožnicový stánok

Ako mám skladovať nožnicový stánok

07.11.2018 · Administrátor

Správnym skladovaním predĺžite životnosť Vášho stanu. Užitočné rady , šetríme Váš čas a investície.

Už sme veľa písali o tom  ako využiť nožnicový stánok, pri akých príležitostiach, pomohli sme s výberom stanu, získali na originalite a potlačili sme stan logom alebo rodinnou fotografiou.  Ale viete vlastne ako sa starať o stánok a ako ho skladovať?

Možno nebudí dojem, že s ním môžete zaobchádzať nesprávne a práve tu vzniká riziko, ktoré môže Váš stánok urobiť doslova nepoužiteľným.

Poďme si ozrejmiť pár dobrých rád, ktoré zároveň predĺžia jeho životnosť.


Príprava je veľmi dôležitá. Pred uskladnením musí byť  Váš stánok bezpodmienečne suchý. Pokiaľ ho neuskladníte suchý, môžu vzniknúť plesne a rozšíria sa lišaje. Zo skúseností už vieme, že majitelia stánkov väčšinou využívajú na skladovanie garáž alebo pivnicu. V priestoroch,  v ktorých je nižšia teplota môže prevládať vlhkosť, ktorá sa odparuje. Najideálnejšie je skladovať ho v suchých, chladnejších priestoroch v príslušnej taške. Práve vďaka chladu je znížená aktivita mikroorganizmov a tvorba plesní je obmedzená. Dôležité je stan ochrániť aj pred škodcami. 

Príznaky nesprávneho skladovania


Akonáhle spozorujete na stane dierky, mohol byť napadnutý  moľami alebo myšami.  V prípade tvorby čiernych a tmavých škvŕn ste plachty neuskladnili v dostatočne suchom stave. Pokiaľ má Váš stan na povrchu plachtovín hrubý tmavý film je to spôsobené prachom a špinou, čiže ste neuzavreli dostatočne obal poprípade tašku na skladovanie.

Určite sa chcete vyhnúť všetkým možným rizikám, ktoré spôsobujú poškodenie stánku. Taktiež nechcete byť nemilo prekvapení pri rozložení stánku po uskladnení. Veď práve starostlivosťou a správnou údržbou zabezpečujete dlhšiu životnosť Vášho stánku. 


Zdieľať na Facebooku

Overené našimi zákazníkmi

97 % zákazníkov odporúča náš obchod (z 191 recenzii).

Prezrieť hodnotenie na Heureka.sk

Predajca na linke zistil moje potreby a správne odporučil stan Stan plne vyhovuje mojim potrebám pevný, lahký a reprezentatívny

Som nadmieru spokojný!

Rýchla, jednoduchá objednávka Spoľahlivé, bezproblémové dodanie Spokojnosť aj s prepravnou spoločnosťou - ochotná, príjemné vystupovanie