Blog: Kúpa nožnicového stánku

Kúpa nožnicového stánku

21.12.2018 · Administrátor

Rozhodujete sa nad voľbou kúpy alebo prenájmu? Poďme si ozrejmiť zopár faktov ako správne rozhodnúť. Šetríte jednak svoje peniaze a aj nervy.

Plánujete väčšiu party pod holým nebom alebo sa chystáte na veľtrh prezentovať Váš tovar? Samozrejme, že k tomu potrebujete  zabezpečiť nožnicový stánok.  Teraz prichádza otázka, čo sa vlastne oplatí viac. Kúpa alebo prenájom? 

Ak ste presvedčení, že Vás nájom stánku výjde lacnejšie,  je to žiaľ omyl. Zohľadníme si zopár faktov a uvedieme na správnu mieru, že kúpa je jednak výhodnejšia a jednoduchšia.


Správne sa rozhodnúť


Samozrejme rozhodnutie závisí aj od toho, ako často budete stan používať. Ak  organizujete často party v záhrade, alebo sa zúčastňujete často na výstavách, tak sa Vám rozhodne oplatí stan kúpiť. Totiž jedna tretina z ceny stanu predstavuje cenu nájmu. Pri usporiadaní troch podujatí by ste už mohli byť vlastníkmi stanu.

Poďme sa pozrieť na cenové relácie prenájmu stánkov a  čo si všetko prenajímateľ účtuje. Cena zapožičania stanu samozrejme záleží od jeho veľkosti. Pri 3 metrovom stane sa pohybuje cena  od 30 - 50 €/deň. Pri 3x6m je nájom stánku od 60 – 120 €/deň. Dosť ma zarazilo, že sa účtuje tak banálna vec ako výpomoc pri rozkladaní. Ďalej sa účtuje montáž a demontáž. Už len za cenu demontáže máte nový nepoužitý stan! Veď najjednoduchšie je predsa rozloženie a zloženie nožnicových stánkov. Zvládnete to úplne samostatne, bez námahy a do jednej minúty. 

Samozrejme sa stany používaním opotrebujú a som presvedčená o tom, že keď si stan prenajmete očakávate výborný dojem, ktorý chcete vytvoriť na klienta aj prostredníctvom stánku. Výzor stánku  - hlavne jeho čistota je prvým dojmom prezentácie. Spotrebiteľ si Vás všimne nielen kvôli vystavenému tovaru. Váš celkový outfitt vrátane stánku tvorí akýsi celok strategického marketingu zameraného na predaj. 

Cena prenájmu, ktorá je uvedená však neznamená ešte konečnú sumu. Môžete rátať s aj cenou za vyzdvihnutie. Musíme poznamenať, že tieto stánky sa vyznačujú aj nižšou kvalitou. Pri prenájme stánku treba rátať s viacerými možnosťami. Treba myslieť na počasie, určite sa netreba riadiť predpoveďou počasia. V čase slnečného dňa sa počasie môže zvrtnúť na poriadny lejak. Tu do hry vstupujú parametre, na ktoré by ste mali brať veľký ohľad. Prvou je stabilita konštrukcie, odolnosť voči vetru a nepremokavosť plachtovín. Vďaka týmto parametrom ste si istý, že Vás nemôže prekvapiť vplyv nepriaznivého počasia. 

Ak si stánok prenajímate dlhodobo, ceny nájmu klesajú. Prenajímatelia stanov väčšinou uvádzajú dennú sadzbu, ktorá platí celý víkend alebo tri dni vrátane piatku. Samozrejme počítajte aj s kauciou, ktorú musíte zaplatiť. Kaucia sa vzťahuje napríklad na poškodenie stánku, ktoré nemusí byť ani spôsobené Vašou vinou ale napríklad počasím. Z tohto dôvodu sme uvádzali, aké je potrebné brať zreteľ na kvalitu stánku. Rýchly vietor uchytí Váš stánok, stánok sa zničí zlomením a  v priebehu pár minút ste prišli o kauciu. 

Výhody prenájmu stánku

    • jednorázové využitie je výhodnejšie než kúpa

    • u väčších stanov je zarátaná cena montáže a demontáže


Nevýhody prenájmu stánku

    • žiadna istota, že stánok bude k dispozícií v danom čase

    • zodpovednosť za vzniknuté škody

    • náklady na prepravu


Prezentovať sa vlastným novým stánkom nezávisle od prenajímateľa, nemať zodpovednosť za škodu a využiť stan kedykoľvek  či už na súkromné účely alebo profesionálne je jednoznačne výhodnejšia kúpa stánku. 

Aký máte názor Vy? Zdieľať na Facebooku

Overené našimi zákazníkmi

98 % zákazníkov odporúča náš obchod (z 217 recenzii).

Prezrieť hodnotenie na Heureka.sk

Značkový produkt BRIMO znovu nesklamal. Ďakujem

Rýchla, jednoduchá objednávka Spoľahlivé, bezproblémové dodanie Spokojnosť aj s prepravnou spoločnosťou - ochotná, príjemné vystupovanie

Bol som milo prekvapený, že diely konštrukcie k stanu som dostal ZADARMO! Vraj v rámci servisu BRIMO. Stan som neukotvil a odletel mi pri búrke 100m. Zlomili sa na počudovanie iba 2 tyčky. Vyplnil som podľa inštrukcií formulár a na druhý deň som si prišiel osobne po diely, ktoré mi iba podali so slovami: to je dobré to máte v cene stanu.... Keďže mám vyčitky že som im urobil škodu tak aspoň takto sa chcem poďakovať. Ďakujem a prajem veľa úspechov.